Nauka i zabawa

W teorii strasznie trudne jest połączenie jednego oraz drugiego. Metod wychowawczych, które pozwalają nam na zabawę połączoną z nauką jest jednak stosunkowo wiele. Nie zdobywają one zbytniej popularności u dzieci, które słysząc samo słowo nauka, tracą zainteresowanie danym tematem. Przecież zdobywanie wiedzy jest takie nudne…
Dzieciństwo ma swoje prawa. Jest w nim czas na poznawanie, czas na beztroską zabawę a także na psocenie (inaczej zwane figlowaniem). Tymczasem prawidłowy rozwój malucha powinien umiejętnie łączyć te trzy dziedziny. Gra 5 sekund Junior wpłynie na szybkość a także jakość myślenia. Niepozorna umiejętność podejmowania decyzji jest niezwykle istotna. Często bagatelizowana, jednak przydaje się na poszczególnych stanowiskach czy też w życiowych sytuacjach. Nie warto zatem jej lekceważyć.
Oprócz odpowiedniego zadbania o wiedzę a także zabawę, musimy w pewnym momencie przygotować naszą pociechę do szkoły. Pierwszy dzień bywa ciężki dla każdego, niektóre dzieci znają się z przedszkola, jednak zdecydowana większość jest dla siebie zupełnie nowa. Skuteczna adaptacja w środowisku umożliwi odpowiednie dalsze funkcjonowanie. Popularne tornistry szkolne pomogą zaś w zauważeniu naszej pociechy przez rówieśników.
Oczywiście, nie jest to najważniejsze, czym powinno imponować nasze dziecko. Jednak pierwsze wrażenie jakie pozostawi, pozostanie w głowie każdego. Zróbmy wszystko, aby było jak najlepsze. Od tego być może zależeć będą pierwsze przyjaźnie a także dalszy rozwój naszej pociechy. Dobry start to podstawa sukcesu.